افغانستانخبر برتر

وزارت تحصیلات عالی طالبان به دانشگاه‌های دولتی: استادان مفسد و مخرب را معرفی کنید

وزارت تحصیلات عالی طالبان با فرستادن نامه رسمی به دانشگاه‌های دولتی، از نماینده‌گان فوق‌العاده این وزارت در دانشگاه‌ها خواسته است که گذشته استادان را مورد بررسی جدی قرار دهند.

بر بنیاد معلومات درج شده در این نامه که امروز سه‌شنبه، ۱۹ ثور، در فضای مجازی پخش شده و به امضای مولوی عبدالباقی حقانی، سرپرست وزارت تحصیلات عالی طالبان نیز رسیده است، گفته شده که هنگام ترفیع، انتخاب و تبدیلی استادان نیاز است تا در پیوند به شهرت شخصی آنان معلومات ارایه شود.

در نامه وزارت تحصیلات عالی طالبان همچنان گفته شده است که از ترفیع، انتخاب و تبدیلی افراد مفسد، نااهل و مخرب جلوگیری صورت گیرد.

همچنان از نماینده‌گان فوق‌العاده دانشگاه‌ها خواسته شده که اسناد آن عده از استادان را به وزارت تحصیلات عالی بفرستند که در نظام گذشته در بخش‌های سیاسی و نظامی دخیل بوده و سبب آزارواذیت طالبان شده‌اند.

این مکتوب وزارت تحصیلات عالی طالبان در حالی همگانی شده است که پیش از این طالبان به بهانه‌های مختلف ده‌ها کادر مسلکی در دانشگاه‌های کشور را برکنار کرده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا