افغانستاناقتصادخبر برتر

افغانستان و پاکستان در مورد صدور ویزای ۶ ماهه برای رانندگان موترهای باری تفاهم کردند.

پاکستان و افغانستان توافق کرده‌اند که به راننده‌گان موتر‌های باربری، به صورت متقابل ویزای شش ماهه بدهند تا حمل‌و‌نقل کالا‌ها بین دو کشور تسهیل شود.

به نقل از رسانه پاکستانی دان، نوید قمر، وزیر تجارت پاکستان، روز شنبه، ۲۰ آگست، در حاشیه یک نشست در اسلام‌آباد گفته است که صدور ویزا جریان تجارت را تسهیل می‌کند.

وزیر امور خارجه پاکستان گفته است که این کشور قرار است برای صدور ویزای شش ماهه به رانند‌ه‌گان موتر‌های باربری به صورت متقابل، با اوزببکستان نیز قرارداد امضا کند.

آقای قمر افزوده است: «موتر‌های باربری پاکستانی نه‌تنها به افغانستان بلکه به اوزبیکستان نیز خواهند رفت.»

آقای قمر در مورد تقاضای عبور موتر‌های باربری افغانستان از مرز واگه گفته است که به دلیل تنش‌های سیاسی با هند این امر امکان‌پذیر نیست.

وزیر امور خارجه پاکستان، همچنان خاطرنشان کرده است: «زمانی که اوضاع با هند به حالت عادی بازگردد، این موضوع را در نظر خواهیم گرفت.»

طبق آمار رسانه‌های پاکستانی، پس از تسلط طالبان بر افغانستان صادرات پاکستان به افغانستان با ۳۰ درصد کاهش، به ۷۱۷.۵۳ میلیون دالر رسیده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا