افغانستانخبر برتر

وزیر خارجه فرانسه: ممنوعیت کار زنان در افغانستان غیر قابل تحمل است.

خبرگزاری شاهد: وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای ممنوعیت کار زنان توسط طالبان در افغانستان را محکوم کرده و آن را «غیر قابل تحمل» توصیف کرده است.

کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه، روز دوشنبه، ۵ جدی، در بیانیه‌ای گفته است: «این تصمیم به طور جدی مانع ارسال کمک‌های بشردوستانه می‌شود.»

به گفته او، این تصمیم جدید طالبان علیه زنان یک بار دیگر تاریک‌گرایی این گروه را نشان می‌دهد و «این بی‌رحمی علیه زنان غیر قابل تحمل است.»

وزیر خارجه فرانسه این اقدام طالبان را به ضرر مردم افغانستان توصیف کرده و افزوده است: «بسیاری از زنان کار می‌کنند و سهم آن‌ها کاملاً تعیین‌کننده است.»

از سویی هم، وزارت امور خارجه امارات متحده عربی نیز در بیانیه‌ای ممنوعیت کار زنان در موسسات از سوی طالبان را محکوم کرده است.

در بیانیه آمده است: «در زمانی که دو-سوم جمعیت افغانستان نیاز به کمک‌های بشردوستانه دارند و شش میلیون تن در خطر قحطی به سر می‌برند، این تصمیم مانع ارایه کمک‌های بشردوستانه در کشور خواهد شد و آسیب‌پذیرترین افراد نظیر کودکان،‌ زنان و سالمندان را متاثر خواهد کرد.»

گفتنی است که پیش از این کشورهای دیگر نیز ممنوعیت کار زنان و همچنان محرومیت دختران از آموزش و تحصیلات عالی توسط طالبان را محکوم کرده بودند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا