افغانستانخبر برتر

آلمان فرصت تحصیل برای هزاران دختر افغان را در خارج مهیا می‌کند.

حکومت آلمان در نظر دارد با فراهم ساختن بورسیه‌های تحصیلی زمینه تحصیل هزاران دختر و زن افغان را در خارج از این کشور فراهم سازد. قرار است این برنامه در مجموع با هزینه هفت میلیون یورو تامین مالی شود.

جزئیات این برنامه از چه قرار است؟

براساس اعلامیه مطبوعاتی مشترک وزارت همکاری‌های اقتصادی و موسسه تبادلات اکادمیک آلمان، در این برنامه برای زنان و دختران افغان زمینه تحصیل در کشورهای پاکستان، قرغیزستان و بنگله‌دیش فراهم می‌شود.

در این اعلامیه که روز سه شنبه در شهر بن نشر شد، آمده است که بورسیه‌های تحصیلی برای ادامه تحصیل در دوره لیسانس در بنگله دیش، ماستری در قرغیزستان و دوره‌های لیسانس و ماستری در پاکستان در نظر گرفته شده است.

به این ترتیب، زنان و دختران افغان که از دست گروه طالبان مجبور به ترک وطن شان شده اند، می‌توانند در دانشگاه آسیایی زنان در بنگله‌دیش، دانشگاه امریکایی آسیای مرکزی در قرغیزستان و همچنین دانشگا‌ه‌های همکار موسسه تبادلات اکادمیک آلمان در پاکستان تحصیل کنند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا