افغانستانخبر برتر

حکومت طالبان و پاکستان پیش‌نویس توافق‌نامه منع مالیات گزاف بر درامد را امضا کردند

رسانه‌های پاکستان گزارش داده‌اند که طالبان و مقام‌های پاکستان پیش‌نویس توافق‌نامه جلوگیری از مالیات گزاف بر عواید را امضا کرده‌اند.

دان، از رسانه‌های پاکستان، روز شنبه، ۱۵ دلو، گزارش داده که پیش‌نویس این توافق‌نامه پس از سه‌ روز گفت‌‌وگو روز جمعه در اسلام‌آباد به امضا رسیده است.

اطلاعات نشر شده حاکی از آن است که گفت‌وگو‌های مقدماتی میان دو کشور در این خصوص، در دسامبر سال ۲۰۲۱ انجام شده بود.

هرچند اطلاعات بیشتری در مورد این پیش‌نویس نشر نشده است، اما هیأت گفت‌وگوکننده پاکستان ابراز خوش‌بینی کرده که توافق به دست‌ آمده روابط اقتصادی دو کشور را تقویت کند.

در همین حال، صادق‌ خان، نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان، در توییتی امضای پیش‌نویس اجتناب از مالیات گزاف بر درامد افغانستان و پاکستان را یک گام مهم خوانده است.

او نوشته است: «حدود ۱۲ سال طول کشید تا از این نقطه عطف عبور کنیم. سرمایه‌گذاران، پیمان‌کاران و مشاغل در هر دو طرف سود قابل توجهی خواهند داشت.»

این در حالی‌ است که افغانستان و پاکستان همواره در پیوند به تعاملات تجاری و اقتصادی روابط گرم‌وسردی را تجربه کرده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا