ارشیف کیفیت هوا

داوود مزمل، والی طالبان در بلخ در اثر انفجار در دفتر کارش کشته شد.

سخنگوی طالبان تایید کرد که ملا محمد داوود مزمل، والی این گروه در ولایت بلخ کشته شده است.

ملا محمد داوود مزمل در اثر انفجار بمب در دفترش کشته شده است. منابع می‌گویند که والی طالبان در هنگام برگزاری نشست اداری هدف حمله قرار گرفت.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در توییتی نوشت که تحقیقات درباره کشته شدن والی این گروه و وقوع این انفجار جریان دارد.

داوود مزمل، در ماه میزان از سوی طالبان به عنوان والی بلخ تعیین شد. او به حلقه رهبری طالبان در «قندهار بزرگ»، شبکه قاچاق مواد مخدر و جمهوری اسلامی ایران نزدیک بود.
تا هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، داوود مزمل مقام ارشد طالبان است که در دفتر کارش در اثر انفجار کشته می‌شود.

طبق گزارش‌ها، والی طالبان در بلخ در اثر انفجار انتحاری کشته شده است. انفجار انتحاری یکی از ابزارهای جنگی شناخته شده طالبان بود و این گروه در دو دهه گذشته از حملات انتحاری در مقابل حکومت پیشین افغانستان استفاده می‌کرد.

ویدیویی که در اختیار افغانستان اینترنشنال قرار گرفته نشان می‌دهد که انفجاری نسبتاً بزرگی رخ داده و دفتر والی طالبان در اثر شدت انفجار تخریب شده است.

این مقام طالبان درحالی کشته شد که مقامات طالبان همواره از تامین اطمینان می‌دادند.

داوود مزمل از ولسوالی گرشگ ولایت هلمند بود. او پس از تسلط دوباره طالبان بر افغانستان والی این گروه در ننگرهار تعیین شده بود.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا