افغانستان

 بیش از یک هزار نفر در جریان سال ۱۴۰۱ در اثر رویدادهای طبیعی در کشور جان باخته اند.

مسوولان وزارت دولت در امور رسیدگی به رویدادهای طبیعی طالبان می‌گویند که در حال حاضر ۲۲ ولایت کشور با خطرهای برخاسته از رویدادهای طبیعی روبه‌رو است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی طالبان می‌گوید که امسال، بیش از یک هزار تن از اثر رویدادهای طبیعی جان باختند و بیش از دو هزار تن دیگر زخم برداشته اند.

مسوولان این وزارت، در حاشیه‌ی همایش ملی زیر نام “دستاوردهای پروژه کاهش خطرات حوادث طبیعی” در کابل، می‌گویند که در جریان سال روان هجری خورشیدی، نزدیک به یازده هزار خانه ویران شده اند.

ملا جانان سایق، رییس کاهش رویدادهای طبیعی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث گفت: «در سراسر افغانستان ۱۰۹۶ نفر در اثر رویدادهای طبیعی جان باخته، ۲۱۵۷ نفر زخمی و ۱۰۸۰۶ خانه تخریب شده اند.»

مسوولان وزارت دولت در امور رسیدگی به رویدادهای طبیعی می‌افزایند که اکنون بیست دو ولایت کشور با خطرهای برخاسته از رویدادهای طبیعی روبه‌رو استند.

شمس الدین حقیار، رییس روابط خارجی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی در این باره گفت: «امسال در ۲۲ ولایت کشور در اثر حوادث طبیعی به مردم خسارات زیادی وارد شده و این ولایت‌ها اکنون نیز در معرض خطر رویدادهای طبیعی قرار دارند.»

بربنیاد اطلاعات وزارت دولت در امور رسیدگی به حواث طبیعی، این وزارت برای شماری از خانواده‌هایی که در رویدادهای طبیعی آسیب دیده اند، زمین توزیع کرده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا