افغانستان

حنفی: شرکت‌های متعلق به کشورهای اسلامی روی معادن افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

معاون اداری ریاست‌الوزرای طالبان در دیدار با طارق علی بخیت، نماینده خاص سازمان همکاری اسلامی برای افغانستان، از شرکت‌های کشورهای اسلامی خواسته است تا در عرصه‌های استخراج معادن، تولید انرژی، مواصلات و سایر عرصه‌ها در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست‌الوزرای طالبان، روز دوشنبه، ۱۵ حوت، در دیدار با آقای بخیت گفته است که اگر از نماینده‌گان طالبان در نشست‌های سازمان همکاری اسلامی دعوت شود، نتیجه موثر در قبال خواهد داشت.

طارق علی بخیت نیز در این دیدار در مورد نشست اخیر وزیران خارجه کشورهای عضو این سازمان که در آن بر تداوم کمک‌های بشردوستانه به افغانستان تاکید صورت گرفت، معلومات داده است.

گفتنی است که استخراج غیرقانونی و قاچاق معادن از نگرانی‌های دایمی شهروندان افغانستان بوده، اما پس از بازگشت طالبان به ‌قدرت، به‌شکل بی‌پیشینه‌ای افزایش یافته است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا