معلومات

شبانه بسیج برنده جایزه انجمن نشنال جیوگرافیک شد

شبانه بسیج راسخ، به پاس فعالیت‌های خود در خصوص آموزش زنان و دختران افغان، برنده جایزه «کاوشگر سال» انجمن نشنال جیوگرافیک در سال ۲۰۲۳ شد.

وب‌سایت نشنال جیوگرافیک روز سه‌شنبه، ۲۳ می، به نقل از جیل تیفنتالر، رییس این انجمن گزارش داده است که او راسخ را به خاطر «وقف زندگی‌اش برای آموزش و بهبود زنده‌گی زنان افغان» ستایش کرده است.

جیل تیفنتالر، رییس انجمن نشنال جیوگرافیک گفته است: «شبانه یک پیشگام بااستعداد و ماهر است که زنده‌گی خود را وقف آموزش و ارتقای زنده‌گی زنان و دختران افغان کرده است. شجاعت و تعهد او برای ایجاد مسیرهایی برای دسترسی به آموزش، برابری و رفع تبعیض الهام بوده است.»

جایزه انجمن نشنال جیوگرافیک، همه‌ساله به یکی از اعضای جامعه کاوشگران نشنال جیوگرافیک که به مسایل مهم جهان و چالش‌های پیش‌روی سیاره ما پرداخته باشد، اهدا می‌شود.

شبانه راسخ در کابل بزرگ شده و در دوره اول حاکمیت طالبان در مکاتب زیرزمینی درس خوانده است.

شبانه راسخ پس از مهاجرت از افغانستان در امریکا تحصیل کرده و یکی از موسسان مکتب «سوله» است که در خصوص ارایه آموزش باکیفیت برای دختران افغان فعالیت می‌کند.

این مکتب به دختران افغان فارغ‌التحصیل آموزش می‌دهد که چگونه برای ورود به دانشگاه‌های سراسر جهان آماده شوند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا