افغانستان

طالبان یک شخص را در جوزجان به اتهام جادوگری به ۸ سال حبس محکوم کردند.

مسئولان در وزارت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر حکومت طالبان، می‌گویند که یک «جادوگر» در جوزجان، به هشت سال زندان محکوم شده است.

محمدعاکف مهاجر، سخن‌گوی وزارت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر حکومت طالبان، روز «چهارشنبه، ۱۸ اسد»، در تویترش نوشته است که دادگاه جوزجان، یک مرد جادوگر را به هشت سال زندان محکوم و بازداشت کرده است.

به گفته‌ی او، این مرد چندی پیش از سوی ریاست امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر جوزجان، به دادگاه این ولایت معرفی شده بود.

سخن‌گوی وزارت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، با پخش این اطلاعیه هم‌چنان از ادامه‌ی فعالیت‌های این وزارت در زمینه‌ی پیش‌گیری از فعالیت ساحران، خبر داده است.

مسئولان در وزارت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، می‌گویند که تعویذنویسی و دم‌کردن به گونه‌ای که در شریعت گفته شده است، مشکلی ندارد؛ اما به گفته‌ی آن‌ها، اکنون برخی از افراد از این طریق تجارت می‌کنند.

پیش از این، مسئولان در این وزارت، گفته بودند که این وزارت جلو «ساحران» را در سراسر کشور می‌گیرد و آن‌ها را بازداشت به دادگاه معرفی می‌کند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا