افغانستان

هشتاد کشور جهان خواستار لغو محدودیت‌های طالبان علیه زنان شدند

هشتاد کشور جهان در یک بیانیه‌ی مشترک خواستار لغو محدودیت‌های طالبان علیه زنان و دختران افغانستان شده‌اند.

نمایندگی امارات متحده عربی در سازمان ملل متحد صبح امروز (چهارشنبه، ۱۲ میزان) اعلام کرده که این بیانیه از سوی این کشور در نشست کمیته‌ی سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه شده است.

این نمایندگی در پستی در ایکس نوشته است که دستورات طالبان علیه زنان و دختران «در تضاد با ارزش‌های اسلامی و حقوق بشر» اند.

نمایندگی امارات متحده عربی افزوده که ما از طالبان می‌خواهیم که فورا دستوراتی را که حقوق بشر و آزادی زنان و دختران را نقض می‌کند، لغو کنند و تأکید کرده است که سهم آنان در توسعه‌ی اقتصادی و اجتماعی افغانستان بسیار مهم است.

در بیانیه‌ی مشترکی که ۸۰ کشور جهان امضا کرده، گفته شده که زنان افغانستان با «حادترین و سیستماتیک‌ترین» شکل تبعیض، سرکوب و نقض حقوق در جهان مواجه هستند.

امضاکنندگان این بیانیه از تأثیرات دستورات طالبان بر زندگی زنان ابراز نگرانی کرده‌اند و از این گروه خواسته‌اند که به‌صورت فوری تمام فرامین و دستوراتی را که حقوق و آزادی‌های زنان را نقض می‌کنند، لغو کند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا