افغانستان

اوچا برای کمک‌ به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات ۹۳ میلیون دالر درخواست کرد

دفتر سازمان ملل متحد در امور هماهنگی کمک‌های بشردوستانه (اوچا) می‌گوید که برای حمایت از ۱۱۴ هزار نفر از زلزله‌زدگان در هرات ۹۳ میلیون دالر ضرورت است.

طبق گزارش اوچا که دیروز (دوشنبه، ۲۴ میزان) منتشر شده، تا اکنون ۱۵ میلیون دالر برای کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات تأمین شده است.

در این گزارش آمده است که تیم بشردوستانه‌ی کشور یک پلان واکنش به زمین‌لرزه در هرات را برای حمایت از ۱۱۴ هزار نفر که مستقیما تحت تأثیر قرار گرفته‌اند، تهیه کرده است.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نیز گفته است که هزارها نفر در غرب افغانستان، از یک رشته زمین‌لرزه‌ها در هفته‌ی گذشته متأثر شده‌اند و به کمک فوری نیاز دارند.

این دفتر گفته است که تیم‌ها و همکارانش کار می‌کنند اما کمک بیشتر نیاز است.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان افزوده است که با نزدیک‌شدن زمستان ۱۴.۴ میلیون دالر برای کمک‌رسانی درخواست می‌کند.

در بیش از ۱۰ روز اخیر ولایت هرات شاهد چندین زمین‌لرزه به بزرگی ۶.۳ درجه‌ی ریشتر و با پس‌لرزه‌های متعدد بوده است.

این زمین‌لرزه‌ها ویرانی گسترده به بار آورده و باعث کشته‌شدن بیش از دو هزار و ۴۴۵ نفر و زخمی‌شدن دو هزار و ۴۴۰ نفر شده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا