افغانستان

یوناما در سالگرد حمله‌ مرگ‌بار بر آموزشگاه کاج: در کنار قربانیان و خانواده‌های‌شان می‌ایستیم

هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) به مناسبت نخستین سالگرد حمله انتحاری به آموزشگاه کاج اعلام کرد که در پی این حمله ۵۴ تن کشته و ۱۱۴ تن زخمی شدند.

یوناما شنبه‌شب، ۸ میزان، در صفحه اجتماعی ایکس نوشته است که دهه‌ها درگیری و حملات بی‌شمار صدمات جبران‌ناپذیری به بار آورده و خانواده‌ها را بدون پاسخ، عدالت یا حساب‌دهی رها کرده است.

با این حال، هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان تاکید کرده است که این سازمان در کنار قربانیان و افرادی‌که در این رویداد و دیگر حوادث خشونت‌آمیز در افغانستان آسیب دیدند می‌ایستد.

یوناما افزوده است که این نهاد همچنان از افغانستانی دفاع می‌کند که همه بتوانند بدون ترس به زنده‌گی روزمره خود بپردازند و عاملان خشونت‌ها پاسخ‌گو باشند.

گفتنی است که در ۸ میزان سال گذشته مهاجمان انتحاری بر مرکز آموزشی کاج در منطقه‌ی «دشت‌ برچی» کابل حمله کردند. در آن زمان، آمار تلفات این حمله حدود ۶۰ کشته و بیش ۱۲۰ زخمی اعلام شده بود.

اکثر قربانیان و زخمیان دختران دانش‌آموز بودند که برای سپری‌کردن آزمون «کانکور آزمایشی»، اول صبح به این مرکز آمده بودند.

داعش مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته بود.

حمله بر مرکز آموزشی کاج و کشته‌شدن ده‌ها دانش‌آموز دختر در این حمله، با واکنش‌ها و اعتراضات گسترده در سراسر جهان مواجه شد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا