افغانستانجهان

مراجعه مهاجران به دندان‌پزشکی به موضوع بحث بین دولت آلمان و رهبر محافظه‌کاران تبدیل شد

فریدریش مرتس در ادامه گفته بود: «آنها در مطب پزشک می‌نشینند و کل دندان‌هایشان را ترمیم می‌کنند در حالی که شهروندان آلمان نمی‌توانند قرار جلسه درمانی بگیرند.»

اظهارات فریدریش مرتس، رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان که از پیامدهای استفاده مهاجران از خدمات دندان‌پزشکی سخن گفته بود انتقادهای زیادی را در این کشور برانگیخته است.

رهبر حزب اصلی مخالف دولت اولاف شولتس، صدراعظم آلمان چند روز پیش ضمن انتقاد از رویکرد دولت در قبال پناهجویان و مهاجران گفته بود که مردم کشورش وقتی می‌بینند که شمار زیادی از پناهجویان با اینکه درخواست پناهندگی‌شان رد شده است همچنان با «مزایای کامل» در آلمان هستند «دیوانه» می‌شوند.

فریدریش مرتس در ادامه گفته بود: «آنها در مطب پزشک می‌نشینند و کل دندان‌هایشان را ترمیم می‌کنند در حالی که شهروندان آلمان نمی‌توانند قرار جلسه درمانی بگیرند.»

نانسی فزر، وزیر کشور آلمان در واکنش به سخنان رهبر حزب دموکرات مسیحی ضمن متهم کردن او به «عوام‌گرایی» گفت که سخنان فریدریش مرتس در شرایط کنونی «نامناسب» بود. وزیر کشور آلمان همچنین رهبر حزب دموکرات مسیحی را به ایجاد «شکاف» در جامعه متهم کرد.

وزیر بهداشت آلمان نیز فریدریش مرتس را متهم کرد که به عمد این احساس «غلط» را برای شهروندان آلمانی پدید می‌آورد که مهاجران «خدمات ارزشمندی» را از آنها می‌دزدند.

رئیس انجمن دندان‌پزشکان آلمان نیز این ادعا را که کار این گروه از پزشکان به دلیل حضور مهاجران و پناهجویان زیاد شده است رد کرد. او افزود که موردی را نشنیده است که یک دندانپزشک به دلیل مراجعه گسترده مهاجران و پناهجویان نتواند به بیمارانش وقت ملاقات بدهد.

دولت ائتلافی آلمان که یک هفته دیگر شاهد برگزاری دو انتخابات ایالتی خواهد بود طی هفته‌های اخیر از سوی احزاب مخالف به خاطر سیاست مهاجرتی خود مورد انتقاد قرار گرفته است.

بیش از ۲۲۰ هزار نفر از ابتدای سال جاری تاکنون از دولت آلمان تقاضای پناهندگی کرده‌اند. از سوی دیگر آلمان از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین بیش از یک میلیون پناهجوی اوکراینی را در خاک خود اسکان داده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا