افغانستان

سازمان ملل: تنها سه درصد بودجه مورد نیاز برای کمک به افغانستان را دریافت کرده‌ایم

دبیر کل سازمان ملل متحد “آنتونیو گوترش” می‌گوید که این سازمان توانسته است تنها سه درصد از بودجه مورد نیاز برای رسیده‌گی به بحران بشری در افغانستان را دریافت کند.

گوترش روز سه‌شنبه، ۱ حوت در شبکه اجتماعی ایکس نگاشته است که حدود نیمی از جمعیت افغانستان در سال جاری میلادی به کمک نیاز دارند.

وی افزود: «بسیاری از افغان‌ها فقیر‌ هستند، برای تهیه غذای خود تلاش می‌کنند و بدون دسترسی به آموزش، مراقبت‌های صحی و کار زنده‌گی می‌کنند.»

پیش از این، نهاد هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان (OCHA) نیز اعلام کرده بود که به‌رغم نیازمندی بیشتر مردم افغانستان به کمک‌های فوری در سال ۲۰۲۴، اما شرکای سازمان ملل کمک‌های‌ خود به این کشور را کاهش داده‌اند.

این نهاد در مورد رقم دقیق کاهش کمک‌ها چیزی نگفته است.

طبق اطلاعات این نهاد، حدود ۱۰.۳ میلیون افغان نیازمند دریافت‌ کمک‌های فوری هستند.

همچنان براساس یافته‌های نهادهای بین‌المللی، ۲۳.۷ میلیون تن در افغانستان برای زنده ماندن طی سال جاری میلادی به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

این در حالی است که پیشتر اوچا اعلام کرد که این نهاد ۱۰۰ میلیون دالر را در هفت کشور، ازجمله افغانستان برای مبارزه با بحران انسانی اختصاص می‌دهد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا