جهان

انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه آغاز شد

انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه از صبح روز «جمعه، ۲۵ حوت» آغاز شده است و روند رای‌گیری تا روز یک‌شنبه ادامه خواهد داشت.

به گزارش آسوشیتدپرس، اولین مراکز رای‌دهی از ساعت ۸:۰۰ صبح امروز به وقت محلی در مناطق شرقی «چوکوتکا» و «کامچاتکا» باز شدند.

براساس گزارش این انتخابات در ۱۰۰ هزار مرکز رأی‌دهی در یازده منطقه‌ی زمانی روسیه و بخش‌هایی از خاک اوکراین که این کشور پس از اشغال آن را ضمیمه‌ی خاکش کرده است، برگزار می‌شود.

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور کنونی روسیه برای پنجمین‌بار نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور شده است و بر اساس پیش‌بینی‌ها برنده‌ی نهایی این انتخابات خواهد بود.

آقای پوتین از سوی کشورهای غربی متهم شده است که با سرکوب مخالفان خود، کنترل سیستم سیاسی روسیه را در دست گرفته است.

منتقدان پوتین می‌گویند که این انتخابات در حالی برگزار می‌شود که منتقدان و مخالفان پوتین‌ یا در زندان هستند و یا کشته شده‌اند و به همین دلیل او برای پیروزی با هیچ چالشی مواجه نیست.

آسوشیتدپرس در گزارش خود گفته است که به جز ناظران دولتی و ناظران نامزد‌ها، به ناظران بین‌المللی اجازه‌ی نظارت از این انتخابات داده نشده است.

علاوه بر این، این انتخابات در حالی برگزار می‌شود که جنگ روسیه در اوکراین وارد سومین سال خود شده است و کرملین با تحریم‌ها و فشارهای شدید از سوی کشورهای غربی مواجه است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا