افغانستان

حقانی با سفیر روسیه در کابل درباره‌ی همکاری امنیتی گفت‌وگو کرد

وزارت داخله‌ی طالبان می‌گوید که سراج‌الدین حقانی، سرپرست این وزارت با دیمیتری ژیرنوف، سفیر روسیه در کابل در‌باره‌ی همکاری امنیتی گفت‌وگو کرده است.

در خبرنامه وزارت داخله‌ی طالبان که امروز (سه‌شنبه، ۱۵ حوت) منتشر شده، آمده است که حقانی بر دوام همکاری‌های کابل و مسکو، انکشاف روابط دو طرف و ایجاد همکاری‌های بیشتر امنیتی تأکید کرده است.

به نقل از خبرنامه، حقانی و سفیر روسیه در کابل در این دیدار در مورد وضعیت افغانستان و منطقه نیز صحبت کرده‌اند.

روسیه وضعیت افغانستان را برای متحدان خود در آسیای مرکزی تهدید می‌داند.

به‌‍تازگی سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفته است که وضعیت در کشورهای آسیای مرکزی به دلیل تهدیدات ناشی از افغانستان همچنان پیچیده است.

او گفته است که داعش، به‌دنبال گسترش افکار رادیکال در آسیای مرکزی و انجام فعالیت‌های خرابکارانه در امتداد مرزهای جنوبی سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) است.

شویگو بیان کرده است: «هدف اصلی آنها گسترش ایده‌های رادیکال و انجام فعالیت‌های خرابکارانه در امتداد مرزهای جنوبی سازمان پیمان امنیت جمعی است.»

از دید مقام‌های روسی، شمال افغانستان برای کشورهای آسیای مرکزی تهدید است.

پیشتر نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه نیز گفته بود که ۲۰ سازمان تروریستی با ۲۳ هزار شبه‌نظامی در افغانستان حضور دارند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا