افغانستان

طالبان خواستار حفظ روابط با حکومت جدید پاکستان شدند

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفته است که توقع دارند تا حکومت جدید پاکستان حفظ روابط با این گروه را مدنظر بگیرد.

مجاهد روز یک‌شنبه، ۲۰ حوت به رادیو و تلویزیون ملی زیر اداره طالبان گفته است که حکومت جدید پاکستان باید در برابر مهاجران افغان برخورد قانونی و اصولی کرده و در این مورد از خود انعطاف نشان دهد.

وی تصریح کرده است: «[طالبان] خواهان روابط حسنه در عرصه اقتصادی و دیپلماتیک با پاکستان هستند و همچنان در عرصه‌های دیگر فرهنگی و دینی نیز می‌خواهیم که روابط حفظ باشد.»

به گفته مجاهد، طالبان نیز در این راستا توجه جدی خواهند کرد.

این در حالی است که طالبان در بیش از دو سال گذشته روابط پرتنش با طالبان داشته‌اند.

پاکستان مدعی است که طالبان افغان پناهگاه‌های امنی را در اختیار جنگ‌جویان تی‌تی‌پی قرار داده‌اند و این گروه حملات را در داخل خاک افغانستان طراحی و در پاکستان عملی می‌کند، اما طالبان همواره ادعاهای مطرح شده را تکذیب کرده‌اند.

با این حال، آصف‌علی زرداری که یک روز پیش برای دومین بار به‌عنوان چهاردهمین رییس جمهور پاکستان انتخاب شد، امروز سوگند یاد کرد.

زرداری در انتخابات ریاست‌ جمهوری در مجلس نماینده‌گان و پارلمان‌های ایالتی پاکستان، محمود خان اچکزی، نامزد مورد حمایت حزب تحریک انصاف را شکست داد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا