افغانستاناقتصاد

روسیه علاقه‌مند وارد کردن محصولات کشاورزی افغانستان شده است.

الکسی اورچوک، معاون نخست وزیر روسیه، می‌گوید که آنان علاقه‌مند صادرات محصولات کشاورزی افغانستان به بازارهای آن کشور هستند.

بربنیاد گزارش خبرگزاری تاس، اورچوک این اظهارات را روز جمعه، ۲۸ ثور، در حاشیه نشست «کازان» مطرح کرده است.

او در یک نشست خبری گفته که افغانستان سال گذشته صادرات انگور و میوه‌ خشک به روسیه را آغاز کرد و بازار روسیه به فرآورده‌های افغانستان علاقه‌مند است.

معاون نخست‌وزیر روسیه تاکید کرده است که مسکو انتظار دارد صادرات افغانستان به روسیه بیش از پیش افزایش یابد «و روابط در حوزه حمل و نقل و عرضه نیز توسعه خواهد یافت.»

پانزدهمین مجمع اقتصادی روسیه و جهان اسلام از ۲۵ تا ۳۰ ثور در کازان روسیه آغاز شده است.

این نشست همه‌ساله برای تقویت روابط تجاری و اقتصادی، علمی و فنی، اجتماعی و فرهنگی میان مناطق روسیه و کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و همچنان ارتقای توسعه نهادهای نظام مالی اسلامی برگزار می‌شود.

در این نشست نورالدین عزیزی، وزیر صنعت و تجارت طالبان از مقام‌های روسی خواسته است تا بهای صادرات غله روسیه به افغانستان کاهش یابد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا