افغانستان

سرویس اطلاعات روسیه: سازمان‌های اطلاعاتی امریکا و‌ بریتانیا با تروریست‌ها برای بی‌ثبات کردن افغانستان همکاری می‌کنند

سرگئی ناریشکین، “مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه”، سازمان‌های استخباراتی امریکا و بریتانیا را به همکاری با گروه‌های تروریستی در آسیا متهم کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری تاس، این مقام روس ناوقت روز جمعه، ۴ جوزا، به خبرنگاران گفته است که القاعده و داعش «ساختارهای تروریستی نفرت‌انگیز»، زاییده سازمان‌های اطلاعاتی این دو‌ کشور هستند.

او که در حاشیه نشست مقام‌های امنیتی کشورهای مشترک‌المنافع در بیشکک قرغیزستان سخن می‌گفته، افزوده است که واشنگتن و لندن با گروه‌های تروریستی برای بی‌ثبات کردن اوضاع در افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی همکاری می‌کنند.

او تأکید کرده که سوریه تنها نمونه واضح این موضوع نیست، بلکه افغانستان هم بیش‌ترین آسیب را از این ناحیه دیده است.

مقام‌های روسیه بارها امریکا و دیگر کشورهای غربی را متهم به بی‌ثبات کردن کشورهای آسیایی با استفاده از گروه‌های تروریستی کرده‌اند.

 

روز گذشته شماری از کشورها مشترک‌المنافع نسبت به افزایش تهدید تروریسم ابراز نگرانی کردند، از جمله رییس کمیته امنیت ملی قرغیزستان گفت که گروه‌های تروریستی در ولایات شمالی افغانستان در حال رشد استند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا