افغانستان

انفجار در بدخشان جان هفت جنگ‌جوی طالبان را گرفت.

منابع محلی در ولایت بدخشان می‌گویند که در پی یک انفجار در این ولایت دست‌کم هفت جنگ‌جوی طالبان کشته و ۱۶ تن دیگر زخمی شده‌اند.

این انفجار حوالی ساعت ۱۱:۴۰ پیش از چاشت روز چهار‌شنبه، ۱۹ ثور، در ساحه «پل جوزون شهر کهنه» از مربوطات ناحیه سوم شهر فیض‌آباد رخ داده است.

به گفته منابع، یک بمب‌گذار سوار بر موترسایکل کارمندان مدیریت مبارزه با مواد مخدر فرماندهی امنیه طالبان در ولایت بدخشان را هدف قرار داده است.

منابع صحی‌ در‌ شفاخانه ولایتی بدخشان گفته اند که اجساد دست‌کم هفت جنگ‌جوی طالبان و شماری از زخمیان این گروه به این شفاخانه انتقال داده شده‌اند.

در میان زخمیان این رویداد غیرنظامیان نیز شامل هستند.

به گفته منابع، احتمال می‌رود که آمار قربانیان ناشی از این انفجار افزایش پیدا کند.

باشنده‌گان بدخشان می‌افزایند که امبولانس‌ها درحال انتقال زخمیان به شفاخانه هستند و شهر فیض‌آباد حالت نظامی به خود گرفته است.

پس از این انفجار برای دقایقی صدای تیراندازی نیز شنیده شده است.

ذبیح‌الله امیری، رییس اطلاعات و فرهنگ طالبان در بدخشان، وقوع این انفجار را تایید کرده و گفته است که جزییات را بعداً شریک می‌کند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا