افغانستان

«زن تایمز» برنده جایزه رسانه‌ای حقوق بشر شد

«زن تایمز» رسانه‌ایی از افغانستان به‌خاطر تهیه و نشر گزارش از خودکشی زنان و دختران زیر حاکمیت طالبان، برنده جایزه رسانه‌ای حقوق بشر شد.

جوایز رسانه‌ای حقوق بشر در آسیا امروز (جمعه، ۱۴ ثور) به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات از سوی دیدبان حقوق بشر اعلام شد.

در اعلامیه دیدبان حقوق بشر آمده است که گزارش‌هایی در مورد افزایش تعداد خودکشی در میان زنان افغانستان تحت حاکمیت طالبان، آزار و اذیت اقلیت‌های مذهبی در میانمار و برخورد دولت چین با معترضان قرنطینه کووید-۱۹ از برندگان این جوایز است.

تیرانا حسن، مدیر اجرایی دیدبان حقوق بشر، گفته است که جوایز مطبوعاتی حقوق بشر، خبرنگارانی را که در حال کشف برخی از مبرم‌ترین مسائل حقوق بشر در آسیا هستند، مورد تقدیر قرار می‌دهد.

او گفته است که در عصری که استبداد رو به رشد است، نقش روزنامه‌نگاران در افشای حقیقت مهم‌تر از همیشه است.

رسانه «زن تایمز» به‌خاطر گزارش از خودکشی زنان و دختران در افغانستان تحت حاکمیت طالبان و یک رسانه از میانمار، برنده جایز بخش «اتاق‌ خبری در تبعید» اعلام شده‌اند.

در اعلامیه دیدبان حقوق بشر آمده است که «زن تایمز» داده‌هایی را جمع‌آوری کرده که نشان‌دهنده واقعیت وحشتناکی است که تعداد فزاینده زنان و دختران افغانستان مرگ را بر زندگی تحت سرکوب طالبان ارجحیت می‌دهند.

«زن تایمز»، رسانه انترنتی متشکل از گروهی از روزنامه‌نگاران زن با مدیریت زهرا نادر است.

این رسانه نقض حقوق بشر در افغانستان را با تمرکز بر زنان گزارش می‌دهد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا