علم

شروع آزمایش انسانی دومین واکسین احتمالی کرونا در آلمان.

رسانه های آلمانی نوشته اند مقام‌های آلمان تایید کرده اند که شرکت بیوتکنولوژی کیورواک آزمایش واکسین احتمالی ویروس کرونا بر انسان‌ها را آغاز می‌کند. اگر نتایج این آزمایش موفقانه باشد، این واکسین در اواسط سال آینده میلادی به بازار خواهد آمد.

اداره تنظیم واکسین در آلمان روز سه شنبه تایید کرد که کیورواک دومین شرکت آلمانی است که آزمایش تجربی واکسین احتمالی ویروس کرونا بر انسان‌ها را شروع می‌کند.

این تحقیق کلینیکی شامل ۱۶۸ فرد بالغ صحتمند می‌شود که از این میان واکسین احتمالی این شرکت بر ۱۴۴ تن به صورت تجربی تطبیق می‌شود. این روند در همین ماه جاری میلادی شروع می‌شود.

شرکت کیورواک که در شهر توبینگن در ایالت بادن وورتنبرگ آلمان مستقر است، ابراز امیدواری کرده است که نتایج مرحله اول این آزمایش تجربی در خزان سال روان مشخص شود. اگر نتایج مقدماتی نویدبخش باشد، آزمایش بزرگ‌تری در ماه‌های سپتمبر یا اکتوبر شروع می‌شود.

احتمال عرضه واکسین در تابستان آینده

انستیتوت پاول الریش آلمان که مسئولیت تنظیم خدمات واکسین را به عهده دارد، گفته است که قرار است مرحله آزمایشی این واکسین احتمالی ۱۵ ماه طول بکشد. این انستیتوت گفته است که اگر نتایج این آزمایش «بسیار خوب» باشد، کیورواک می‌تواند در اوایل سال آینده میلادی تقاضای جواز این واکسین را بدهد.

کیورواک گفته است که اگر روند کار به همین صورت به پیش برود، واکسین احتمالی این شرکت در اواسط سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد.

آزمایش دومین واکسین احتمالی در آلمان

قبلاً یک شرکت دیگر در شهر ماینس آلمان در ماه اپریل از انستیتوت پاول الریش جواز آزمایش ویروس احتمالی کرونا بر انسان‌های صحتمند را دریافت کرده بود.

وزیر اقتصاد آلمان روز دوشنبه این هفته اعلام کرد که با پرداخت ۳۰۰ میلیون یورو، سهم ۲۳ درصدی شرکت کیورواک را به دست می‌آورد. هدف این اقدام این است که این شرکت زیر کنترول سرمایه‌گذاران خارجی قرار نگیرد. با وجود این، دولت آلمان در امور تجارتی این شرکت مداخله نمی‌کند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا