اقتصاد

وزارت زراعت به دهقانان ۶۳۴.۶ میلیون افغانی قرضه می‌دهد

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری اعلام کرد که طرح ارائه قرضه زراعتی به ارزش ۶۳۴.۶ میلیون افغانی برای دهقانان را منظور کرده است.

وزارت زراعت امروز چهارشنبه، بیست‌وهشتم جوزا، با نشر خبرنامه‌ای گفته است که بخشی از این قرضه که برای پنج سال است، از آن بیش از یک‌هزار دهقان در هشت ولایت بهره می‌برند.

طبق اعلام این وزارت، بخش دیگری این قرضه مربوط به یکی از فابریکه‌های تولید مواد غذایی است که از آن برای خریداری ماشین‌آلات و خرید آرد استفاده خواهد شد.

بخش سوم این قرضه، مربوط به یکی از سیلوها است که برای خریداری گندم به هدف تولید آرد استفاده می‌شود.

فراهم‌کننده قرضه به دهقان، صندوق انکشاف زراعت گفته شده است که یک نهاد مالی دولتی غیربانکی است و در چهارچوب وزارت زراعت فعالیت می‌کند.

براساس معلومات وزارت زراعت، این صندوق از زمان تاسیس‌اش تاکنون ارایه‌ی ۱۱.۲ میلیارد افغانی قرضه را منظور  کرده است. از این خدمات، ۵۲ هزار و ۷۷۲ دهقان در ۳۲ ولایت به صورت مستقیم مستفید شده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا