افغانستان

۱۴ نیروی امنیتی در حمله‌ی طالبان در دو ولسوالی کندز کشته شدند.

منابع محلی در ولایت کندز می‌گویند که در نتیجه‌ی حملات جنگ‌جویان گروه طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی‌های چهاردره و امام صاحب این ولایت، ۱۴ نیروی امنیتی کشته و دو نیروی امنیتی دیگر زخمی شده‌اند.
عصمت مرادی، سخن‌گوی والی کندز به خبرگزاری شاهد گفت که این حملات شب گذشته «یک‌شنبه، ۲۲ سرطان» انجام شده است. به گفته‌ی او، درگیری در ولسوالی چهاردره تا ساعت ۳:۳۰ بامداد و درگیری در ولسوالی امام‌صاحب نیز تا ساعت ۶:۰۰ بامداد امروز ادامه داشته است.
آقای مرادی توضیح داد که در حمله‌ی جنگ‌جویان طالب بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی چهاردره، سه سرباز ارتش و سه سرباز پولیس محلی کشته و یک سرباز پولیس محلی زخمی شده است.
او افزود که در جریان درگیری‌ها در این ولسوالی، به جنگ‌جویان طالبان نیز تلفات وارد شده و مقداری سلاح و مهمات این گروه به‌دست نیروهای امنیتی افتاده است.
سخن‌گوی والی قندوز همچنان گفت که در جریان درگیری‌ها در ولسوالی امام‌صاحب این ولایت نیز چهار سرباز ارتش و چهار سرباز پولیس ملی کشته و یک نفر دیگر از نیروهای امنیتی زخمی شده است.
آقای مرادی در ادامه گفت که این حملات طالبان با رسیدن نیروهای امنیتی کمکی عقب زده شده و در حال حاضر ساحات یادشده زیر کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد.
گروه طالبان مسئولیت حملات در ولسوالی‌های چهاردره و امام‌صاحب را بر عهده گرفته و ادعا کرده است که در این حملات، ۱۹ تن از نیروهای دولتی کشته و هفت نیروی دیگر زخمی شده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا