افغانستان

فرمان رییس جمهور غنی در مورد ایجاد اداره تنظیم نفت و گاز توسط مجلس سنا رد شد.

اعضای مجلس سنا در نشست عمومی این مجلس، فرمان رییس جمهور غنی مبنی بر ایجاد اداره تنظیم نفت و گاز به عنوان اداره مستقل را با اکثریت آرا رد کرد.

دفتر مطبوعاتی مجلس سنا روز «یک‌شنبه، ۳۰ سنبله» می‌گوید که اعضای مجلس پس از بررسی فرمان ارگ ریاست جمهوری، این تصمیم را گرفته‌اند.

به گفته مسوولان، اعضای مجلس سنا پیش‌تر روی این فرمان در چارچوب کمیسیون‌های این مجلس بحث و گفت‌و‌گو کرده بودند.

گفتنی است که اعضای مجلس نماینده‌گان نیز در بیست‌وسوم سرطان سال روان، فرمان ایجاد این اداره را با اکثریت آرا رد کردند و گفته بودند که شیوه ایجاد اداره‌ها از سوی حکومت خلاف قانون و تلاش برای گریز از نظارت مجلس نماینده‌گان است.

محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور فرمان ایجاد اداره تنظیم نفت و گاز افغانستان را در ششم سنبله ۱۳۹۷  ایجاد و یک بست خارج رتبه را نیز زیر نام «رییس عمومی اداره تنظیم نفت و گاز» منظور کرده بود.

بر اساس فرمانی که در آن زمان توسط رییس جمهور غنی صادر شده بود، ریاست تصدی عمومی تصدی مواد نفتی و گاز مایع وزارت صنعت و تجارت را با اداره تنظیم نفت و گاز مدغم شد و انتقال همه کارکنان ریاست را به اداره تنظیم نفت و گاز منظور کرد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا