افغانستاناقتصاد

کار بند برق شورابک بدخشان تا ۳ ماه دیگر تکمیل می‌شود.

محمدذکریا سودا، والی بدخشان روز «چهارشنبه، ۲ میزان» از جریان کار بند شورابک در شهر فیض‌آباد، مرکز این ولایت بازدید و نظارت کرده است.

دفتر والی بدخشان به نقل از مسوولان شرکت پیمان‌کار بند شورابک نوشته است که کار ساخت این بند ۹۰ درصد پیش‌ رفته است و تا سه ماه دیگر آماده بهره‌برداری می‌شود.

مسوولان این شرکت به والی بدخشان گفته‌اند: «فعلاً در روند کارشان مشکلی وجود ندارد.»

والی بدخشان نیز در بازدید خود از این بند از مسوولان شرکت پیمان‌کار خواسته است که این پروژه را مطابق قرارداد صورت گرفته و بانظارت مستقیم مسوولان ولایت تا زمان تعیین شده آن تکمیل کنند.

محمدذکریا سودا می‌گوید که با تکمیل‌شدن این پروژه مشکلات مردم شهر فیض‌آباد تا اندازه‌ای از ناحیه‌ی کمبود برق حل خواهد شد.

والی بدخشان خواهان حمایت باشنده‌گان بدخشان از پروژه بند برق شورابک شده است.

بند برق شورابک بدخشان بر فراز دریای کوکچه در شهر فیض‌آباد ساخته می‌شود. برای این بند سه توربین در نظر گفته شده است و ظرفیت تولید هرسه توربین نیز ۷.۵ میگاوات برق گفته شده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا