افغانستانخبر برتر

دیدار عبدالله و ظریف؛ « ایران از مذاکرات صلح پشتیبانی می‌کند »

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی که پیش از چاشت امروز یک‌شنبه به تهران رفت، با جواد ظریف، وزیر خارجۀ ایران دیدار کرد.

دفتر رسانه‌های شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گوید که در این دیدار، آقای ظریف پشتیبانی کشورش را از روند مذاکرات صلح افغانستان به رهبری و مالکیت افغان‌ها اعلام کرد.

در خبرنامۀ دفتر آقای عبدالله آمده‌است: «آقای ظریف با حمایت از تلاش‌های صلح در افغانستان به رییس شورای عالی مصالحۀ ملی گفت که جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند و ما موفقیت شما را در امر صلح موفقیت خود می‌دانیم و از تلاش‌های شما برای دست‌یافتن به صلح دایمی در افغانستان به صورت همه‌جانبه حمایت می‌کنیم. آقای ظریف همچنان حمایت کشورش را از تلاش‌های منطقه‌ای برای دست‌یافتن به اجماع برای حمایت از صلح ابراز داشت.»

مجیب رحیمی، مسؤول رسانه‌های شورای عالی مصالحۀ ملی گفت: «روی مذاکرات دوحه در این نشست بحث صورت گرفت. آخرین تحولات و پیشرفت‌ها در روند صلح مورد بحث قرار گرفت… طرف جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی‌اش را از صلح افغانستان اعلام کردند.»

در همین حال آقای عبدالله نقش ایران را در مذاکرات صلح افغانستان مهم می‌داند و از این کشور می‌خواهد که به پشتیبانی‌اش از روند صلح افغانستان دوام بدهد: «هر کشور به اندازۀ خود و در حد خود روی صلح افغانستان تأثیر دارد و از دوام جنگ در افغانستان، همه متأثر استند.»

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا