افغانستانخبر برتر

مسیرهای رفت‌وآمد به غور و دایکندی به دلیل برف‌باری شدید مسدود شد.‍

ریاست فواید عامه بامیان در خبرنامه‌ای می‌گوید، به دلیل برف‌باری شدید چندین مسیر در ولسوالی‌های پنجاب و ورس این ولایت مسدود شده است.

ملا عبدالخالق حقمل، «رییس فواید عامه بامیان» حوالی ساعت ۷ صبح روز «دوشنبه، ۱۳ جدی» گفت، به علت برف‌باری شدید مسیرهای کوتل شاطو، پنجاب – آبقول کرمان، ورس – پل بندشوی، دشت دیوالی – بازار پنجاب و بازار سیاه‌دره – آبقول کرمان مسدود شده است.

به گفته وی، در مسیر کوتل حاجی‌گک نیز طوفان شدید است و برف‌باری جریان دارد؛ اما در حال حاضر این مسیر به‌روی عبورومرور باز است.

با بندشدن «کوتل شاطو» مسیر رفت‌وآمد ولایت‌های غور و دایکندی به بامیان و کابل نیز مسدود می‌شود.

عبدالخالق حقمل از مسافران می‌خواهد که تا بازشدن این مسیرها اقدام به سفر نکنند. او می‌گوید که با بهترشدن وضعیت هوا این مسیرها هرچه عاجل پاک‌کاری می‌شود.

این در حالی است که ریاست فواید عامه بامیان حدود یک ماه پیش از تمام آماده‌گی‌اش برای پاک‌کاری مسیرهای این ولایت خبر داده بود.

ریاست فواید عامه بامیان در هفته‌ آخر ماه قوس گفته بود که قراردادها با شرکت‌های پاک‌کاری جاده انجام شده است و به‌زودی ماشین‌ها به ساحات انتقال داده می‌شود.

بامیان از ولایات سردسیر و‌ برف‌گیر کشور است که همه‌ساله با باریدن برف و طوفان‌های شدید مسیرهای آن به‌روی مسافران مسدود می‌شود.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا