افغانستانخبر برتر

افزایش مرگ‌ومیر کودکان در افغانستان، بریتانیا ۱۰۰ میلیون پوند به کمک‌هایش می‌افزاید.

پس از هشدارها در مورد افزایش مرگ‌ومیر کودکان در صورت عدم اقدام فوری، اکنون دولت بریتانیا اعلام کرده است که کمک‌هایش به افغانستان را افزایش می‌دهند.

به گزارش اسکای‌نیوز، لیز تراس، وزیر امو خارجه بریتانیا روز «پنج‌شنبه، ۷ دلو» در یک نشست خبری گفته است که برخی از مردم در افغانستان اعضای بدن‌شان را برای خرید مواد غذایی می‌فروشند و این گزارش‌ها بسیار «نگران‌کننده» است.

پس از نشر گزارش‌ها در مورد احتمال مرگ‌ومیر یک میلیون کودک در افغانستان، وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرده است که ۱۰۰ میلیون پوند، به کمک‌های خود برای نجات جان کودکان این کشور می‌افزاید.

وزیر خارجه بریتانیا افزوده است: «گزارش‌ها نشان می‌دهد که چگونه افغان‌ها برای تغذیه خود پس از تسلط طالبان به اقدامات ناامیدکننده‌یی متوسل می‌شوند و این بسیار نگران‌کننده است»

پیش از این معاون پیشین دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرده بود که در صورت عدم کمک فوری به افغانستان، سه میلیون کودک در این کشور تا ماه مارچ به سوءتغذیه‌ی حاد دچار شده و یک میلیون کودک دیگر خواهند مرد.

این در حالی است که در پی بحران اقتصادی در افغانستان پس از ماه اگست، گزارش‌های زیادی منتشر شده است که مردم به دلیل گرسنه‌گی دست به فروش اعضای خانواده و یا هم اعضای بدن خود می‌زنند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا