افغانستانخبر برتر

طالبان پنج شهروند بریتانیا را آزاد کردند.

وزارت امور خارجه بریتانیا روز دوشنبه، ۳۰ جوزا، از آزادی پنج شهروند این کشور که به افغانستان سفر کرده بودند، خبر داده است.

براساس خبرنامه این وزارت، این افراد کارمندان حکومت بریتانیا در افغانستان نیستند و آنان خلاف توصیه حکومت بریتانیا سفر کرده بودند.

وزارت خارجه بریتانیا گفته که به نماینده‌گی از خانواده‌های این پنج مرد، از هر گونه نقض فرهنگ، آداب، رسوم و قوانین افغانستان توسط آنان، عذرخواهی می‌کند.

رسانه‌ها پیش از این گزارش کرده بودند که دست‌کم شش شهروند بریتانیایی در افغانستان بازداشت شده‌اند.

وزارت امور خارجه بریتانیا نیز این خبر را تایید کرده و گفته بود که که اندرو نورث، خبرنگار سابق بی‌بی‌سی نیز شامل این افراد است. گروه طالبان گفته است که این افراد به‌ خاطر نداشتن پاسپورت و مدارک معتبر بازداشت شده‌اند.

خبر رهایی این افرداد در حالی نشر می‌شود که یک روز پیش کاردار سفارت بریتانیا برای افغانستان که از دوحه کار می‌کند، بر ضرورت تعامل با حکومت طالبان تاکید کرده بود.

او در بیانیه‌ای گفته بود از کسانی که از راه خشونت به‌ دنبال تغییرات سیاسی در افغانستان هستند، حمایت نمی‌کند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا