افغانستانخبر برتر

طالبان معاش استادان و کارمندان مشغول تحصیل در خارج از کشور را قطع کردند.

«کمیسیون تنظیم تشکیلات و معاشات» طالبان فیصله کرده است که معاش ماهوار استادان و کارمندان دولتی که برای ادامه تحصیل به خارج فرستاده می‌شوند، قطع شود.

در مکتوبی که این کمیسیون به تاریخ ۱۷ ماه جاری صادر کرده، گفته شده است که «با توجه به وضعیت مالی موجوده» معاش ماهوار استادان و کارمندانی که برای ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس، ماستری و دکترا به خارج فرستاده شده‌اند و یا در آینده فرستاده می‌شوند، قطع شود.

در زمان جمهوریت، براساس برنامه‌های ارتقای ظرفیت، سالانه صدها تن از استادان دانشگاه‌ها و کارمندان دولتی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور فرستاده می‌شدند و معاش ماهوار آنان نیز پرداخت می‌شد.

از سویی هم، اخیرا شماری از دانشجویان، کارمندان و استادانی که از طریق وزارت تحصیلات عالی، برای ادامه تحصیل به کشورهای مختلف فرستاده شده‌اند، از عدم پرداخت امتیازات و معاشات‌شان شکایت دارند.

آن‌ها می‌گویند که اکنون با مشکلات جدی اقتصادی مواجه‌اند و ممکن است دوره تحصیل‌شان را تکمیل نتوانند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا