معلومات

وزیر خارجه ایران: مدیریت مهاجران افغان نیازمند حمایت بین‌المللی است

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در یک تماس تلفنی با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل درباره افغانستان گفت‌وگو کرد. در بیانیه وزارت خارجه ایران به نقل آقای امیرعبداللهیان آمده که مدیریت «بالغ بر پنج میلیون» مهاجر افغان در این کشور، نیازمند توجه و حمایت‌ بین‌المللی است.

وزارت خارجه ایران در این بیانیه که روز جمعه منتشر شد، نوشت که امیر عبداللهیان همچنین نشست اخیر دبیرکل سازمان ملل با نمایندگان ویژه کشورها و نهادها برای افغانستان را «مثبت» ارزیابی کرد.

این در حالی است که طی یک هفته گذشته بیش از ۱۲ هزار مهاجر افغان از ایران اخراج شدند.

در بیانیه وزارت خارجه جمهوری اسلامی همچنین آمده که دبیرکل سازمان ملل با اشاره به نشست دوحه، از اجماع نظر بین‌المللی در خصوص ایجاد دولت فراگیر در افغانستان، مبارزه با تروریسم، تقویت اقتصاد، مبارزه با تولید و قاچاق مواد مخدر و حق کار و تحصیل زنان یادآوری کرد.

تحولات یمن، سوریه، جنگ اوکراین و آخرین وضعیت مذاکره برای رفع تحریم‌ها، از جمله موضوعات دیگر مورد بحث در این گفت‌وگو عنوان شده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا