افغانستان

سرپرست وزارت خارجه‌ی طالبان: مخالفان ما بر یک متر زمین هم تسلط ندارند

امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه‌ی طالبان می‌گوید که مخالفان این گروه در سراسر افغانستان، حتا بر یک متر زمین هم تسلط ندارند.

او که به ایران سفر کرده، این سخنان را در یک گردهمایی در مشهد بیان کرده است.

متقی گفته است که بعد از ۴۵ سال جزایر قدرت و ملوک‌الطوایفی پایان یافته است.

او می‌گوید: «امروز بعد از ۴۵ سال در تمام افغانستان، در یک قریه، در یک جریب زمین و در یک متر زمین تسلط مخالفان نیست. تمام جزیره‌های قدرت و ملوک‌الطوایفی ختم شده است. هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که ما زور هستیم و تو کم‌زور هستی.»

تابستان سال گذشته ولایت پنجشیر گواه درگیری شدید میان طالبان و «جبهه مقاومت ملی افغانستان» بود. همین‌طور در سالنگ نیز طالبان با اعضای «جبهه آزادی افغانستان» درگیری داشتند. این دو جبهه متشکل از نظامیان حکومت پیشین اند.

در یک سال اخیر کم‌تر از درگیری گسترده میان طالبان و جبهات مخالف این گروه گزارش شده است، اما این جبهات می‌گویند که حملات هدفمند و چریکی را علیه طالبان سازماندهی می‌کنند.

تنها در ۲۴ ساعت گذشته «جبهه آزادی افغانستان» از دو حمله علیه طالبان در بغلان و پنجشیر خبر داده است. به‌گفته‌ی این جبهه، در این حملات سه طالب کشته و شش عضو دیگر این گروه زخمی شده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا