افغانستان

ماموریت یوناما برای یک سال دیگر تمدید شد

شورای امنیت سازمان ملل متحد با تصویب قطع‌نامه‌ای به اتفاق آرا مأموریت هیأت معاونت این سازمان در افغانستان (یوناما) را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

نشست شورای امنیت درباره‌ی مأموریت یوناما جمعه‌شب (۲۵ حوت) برگزار شد.

در این نشست اعضای شورای امنیت با تصویب قطع‌نامه‌ی ۲۷۲۷ (۲۰۲۴) به اتفاق آرا بر اهمیت تداوم حضور یوناما و سایر آژانس‌ها، صندوق‌ها و برنامه‌های سازمان ملل متحد در افغانستان تأکید کردند.

براساس این تصمیم، مأموریت هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) تا ۱۷ مارچ ۲۰۲۵ تمدید شد.

به گزارش سایت سازمان ملل متحد، نماینده‌ی جاپان که رییس دوره‌ای شورای امنیت نیز است، در سخنرانی خود پس از رأی‌گیری گفته است که این قطع‌نامه تضمین می‌کند که یوناما با یک مأموریت کافی، قوی و انعطاف‌پذیر در مقابله با چالش‌های چندوجهی پیش روی افغانستان می‌ماند.

 

او گفته است: «حضور این مأموریت ضروری است زیرا جامعه‌ی بین‌المللی به‌دنبال تعمیق تعامل و اعتمادسازی با طالبان است.»

 

نماینده‌ی جاپان گفته است که این پیام قوی برای مردم افغانستان است که سازمان ملل با حمایت شورای امنیت «به کار خستگی‌ناپذیر برای آنان ادامه خواهد داد».

 

به همین ترتیب، نماینده‌ی ایالات متحده امریکا گفته است که شورای امنیت با تمدید مأموریت یوناما، سازمان ملل را قادر ساخته است تا به اولویت‌های جامعه‌ی بین‌المللی در افغانستان، ارتقای صلح و ثبات و تسهیل گفت‌وگو میان تمامی بازیگران سیاسی ملی ادامه دهد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا