افغانستان

کابلوف: هرگونه تجزیه افغانستان بیش‌ترین پیامد منفی را به سراسر منطقه دارد.

ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه برای افغانستان، گفته است که هرگونه تجزیه این کشور برای منطقه‌ پیامد منفی در پی دارد.

او‌ این اظهارات را روز شنبه، ۱۲ جوزا، در گفت‌وگو با روسیه ۲۴ مطرح کرده و بار دیگر از تمایل کشورش به تعامل با طالبان سخن گفته است.

کابلوف خاطرنشان کرده است: «ما معتقدیم که [طالبان] کنترل مداوم کشور را در دست دارند. این برای ما اساسا مهم است. همان‌طور که هرگونه تجزیه افغانستان بیش‌ترین پیامد منفی را به سراسر منطقه خواهد داشت.»

او همچنان به وجود زمینه همکاری روسیه با افغانستان زیر اداره طالبان‌ در زمینه‌های صادرات فراورده‌های نفتی و امنیت غذایی اشاره کرده است.

کابلوف افزوده است: «امنیت غذایی همچنین یک موضوع قابل بحث برای مقام‌های طالبان به‌هدف افزایش همکاری و تضمین تأمین مواد غذایی مورد نیاز است.»

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که طی یک هفته گذشته مقام‌های مختلف روسیه سخنانی با محتواهای متفاوت درباره طالبان مطرح‌ کرده‌اند.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه از ضرورت تعامل با طالبان و حذف این گروه از فهرست گروه‌های تروریستی سخن گفته‌اند و معاون وزارت امور خارجه این کشور، اما بر نیاز تشکیل دولت فراگیری برای تعامل‌ با طالبان تأکید کرده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا