افغانستان

شمار قربانیان ویروس کرونا در کشور به ۲۶۵ تن رسید و رقم مبتلایان به مرز ۱۶ هزار نزدیک شد

وزارت صحت عامه از ثبت هشت مورد فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا و شناسایی ۵۴۵ بیمار جدید کووید – ۱۹ در یک شبانه‌روز گذشته در کشور خبر می‌دهد. با ثبت این رقم، شمار قربانیان ویروس کرونا به ۲۶۵ تن و شمار بیماران کووید – ۱۹ به ۱۵ هزار و ۷۵۰ تن افزایش یافته است.

این وزارت روز دوشنبه، دوازدهم جوزا با نشر آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا، اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار  و ۱۶۸ نمونه مشکوک به کرونا از ۱۸ ولایت کشور در آزمایش‌گاه‌های صحی بررسی شده است.

از این میان، ۱۱۷ نفر در هرات، ۹۲ نفر در پکتیا، ۶۶ نفر در کابل، ۵۰ نفر در ننگرهار، ۴۸ نفر در سمنگان، ۳۶ نفر در فراه، ۲۲ نفر در سرپل، ۲۰ نفر در بامیان، ۱۷ نفر در لوگر، ۱۴ نفر در غور، ۱۴ نفر در بدخشان، ۱۴ نفر در پنجشیر، ۱۲ نفر در میدان‌وردک، ۱۲ نفر در فاریاب، چهار نفر در بلخ، سه نفر در کنر، دو نفر در لغمان، و دو نفر دیگر در بادغیس در ۲۴ ساعت گذشته به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند.

هم‌چنان در یک شبانه‌روز گذشته ۱۰۰ بیمار کووید – ۱۹ در کشور صحت‌یاب شده‌اند. شمار مجموعی بهبودیافته‌گان به یک هزار و ۴۲۸ تن رسیده است.

خبرگزاری شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.
مرا دنبال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *