افغانستان

نیروهای امنیت ملی از حمله داعش بر یک «رسانه و شفاخانه» در شهر کابل جلوگیری کردند.

ریاست عمومی امنیت ملی کشور اعلام کرد که نیروهای قطعات خاص این ریاست در یک عملیات پیچیده و هدفمند، دو فرد انتحاری شاخه‌ی خراسان گروه داعش را در کابل بازداشت کرده‌اند.

در اعلامیه‌ی این ریاست که امروز (سه‌شنبه، ۱۷ سرطان) منتشر شده، آمده است که این افراد قصد حمله بر یک شفاخانه و یک نهاد رسانه‌ای در کابل را داشتند که پیش از رسیدن به هدف، بازداشت شده‌اند.

به نقل از اعلامیه، لطف‌الله مشهور به خراسانی و احمدالله، دو باشنده‌ی ولسوالی شکردره‌ی ولایت کابل که قصد داشتند بر «شفاخانه‌ی مولاعلی» واقع در گولایی دواخانه‌ و یکی از رسانه‌ها در شهر کابل حملات تروریستی انجام دهند.

امنیت ملی در این اعلامیه رسانه‌ای را که افراد انتحاری داعش قصد حمله بر آن را داشتند، مشخص نکرده است.

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که این دو فرد انتحاری با دعوت سه نفر دیگر به نام‌های احمد، ابوعمر و خیبر به گروه داعش جذب شده بودند.

در اعلامیه‌ی این ریاست آمده است که احمد، ابوعمر و خیبر برنامه‌ی عملیات انتحاری را طرح‌ریزی کرده و از دو فرد بازداشت‌شده خواسته بودند که حمله را بر اهداف از قبل تعیین‌شده انجام دهند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا