افغانستان اقتصاد خبر برتر

«مشتریان بانک‌ها می‌توانند تا ۴۰۰ دالر در هفته پول برداشت کنند.»

بانک مرکزی افغانستان (د افغانستان بانک) می‌گوید که دارندگان حسابات انفرادی می‌توانند در یک هفته تا ۴۰۰ دالر امریکایی و یا ۳۰ هزار افغانی از حساب بانکی‌شان پول بکشند.

بانک مرکزی امروز «چهارشنبه، ۱۲ عقرب» با نشر اطلاعیه‌ای گفته است که این مشتریان بانک‌ها همچنین می‌توانند در جریان یک ماه مبلغ یک‌هزار و ۲۰۰ دالر و یا ۱۰۰ هزار افغانی پول از حساب بانکی خود برداشت کنند.

در اطلاعیه آمده که این اقدام به‌‌منظور رسیدگی به مشکلات مردم و ایجاد سهولت در روند پرداخت سپرده‌های مشتریان اتخاد شده است.

بانک مرکزی همچنین خطاب به بانک‌های تجارتی گفته است که بدون ارایه‌ی دلایل و اسناد موجه نمی‌توانند پول را از حسابات انفرادی به حساب شرکت‌ها انتقال دهند.

از سویی هم، این بانک گفته است آن تعداد از مشتریان که پول‌های خود را از امروز به بعد به‌طور نقد در حساب‌های می‌سپارند، می‌توانند هر وقتی که خواسته باشند، به‌صورت مکل برداشت و یا به حسابات دیگر انتقال دهند.

این بانک همچنین تأکید کرده است که برای فراهم‌کردن بیشتر سهولت تلاش می‌کند.

بانک‌ها قبل از به مشتریان فردی خود در هر هفته تنها اجازه‌ی برداشت ۲۰۰ دالر یا ۲۰ هزار افغانی از حساب‌شان می‌دادند. کمبود پول در بانک‌ها از دلایل اصلی وضع این محدودیت خوانده شده است.

خبرگزاری شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.
مرا دنبال کنید: